ONLINE KURSLAR

Öğrenmenin yaşı yok!

İngiltere, A.B.D., Türkiye ve şimdi de Almanya'daki eğitim kurumlarında 30 yılı aşkın öğretmenlik deneyimim var. Beni mutlu eden konuları başkalarıyla da paylaşmaktan, öğrenmekten ve öğretmekten daima mutlu her zaman büyük keyif aldım. DüştümYola Projesi de işte bu duyguların bir yansıması diyebiliriz. Tarih, müzik, kuram! İçeriklerini sizler için özellikle hazırladığım online kursları şimdi evinizin konforunda alabilirsiniz. Öğrenme ve keşfetmenin mutluluğunu yaşamaya hazır mısınız? Sorularınız için bana buradan ulaşabilirsiniz. Sevgilerimle,

Orhan

20200425 D (1)
BaroquePicture

379€ değerinde 6 ders, sizin için sadece 120€!
(400TL Türkiye'de ikâmet edenler için)

                  Barok mu? O da ne ola ki?

Eğlenceli bir isim verdiğimiz altı haftalık kursumuz 11 Kasım Çarşamba akşamı saat 19:00 ASİ, 21:00 TSİ online olarak başlıyor! Bu kursun sonucunda

 • Barok sözünü duyduğunuzda artık boş boş bakmayacaksınız! 😉
  Şaka bir yana
 • DüştümYola Kültür Yolcuları ve benimle birlikte çok keyifli bir ortamda ve yakın bir sosyal iletişim içinde olacak, merak ettiğiniz her türlü soruyu sorabileceksiniz;
 • Tanımadığınız bir eser duyduğunuzda bu eserin Barok olup olmadığını kolaylıkla ayırt edebileceksiniz;
 • Barok opera, konçerto, sonat ve bir düzine daha farklı janrı tanıyabileceksiniz;
 • Günümüzde kullanılan bir çok çalgının kökenini ve özelliklerini öğreneceksiniz;
 • Barok'un önde gelen bestecilerini ve bazı seçme eserlerini yakından tanıyacaksınız;
 • Bütün bunlar sayesinde daha sonraki çağların müziklerinin nereden geldiğini çok daha iyi kavrayacaksınız ve de
 • tüm bunların doğal bir sonucu olarak dinlediğiniz eserleri daha iyi takip edebilecek, yorumlar arasındaki ciddi farkları fark edip dinlediklerinizden çok daha fazla zevk alacaksınız.
  Hepinizi bekliyoruz!

Bu DüştümYola Kültür Yolculuğunu kaçırmayın!

"Açılan pencereler benim için küçük değil, hepsi birbirinden değerli, birbirinden zengin çok şahane pencereler... Özellikle şu tuhaf süreçte her bir söyleşi, her bir yolculuk katlandı, büyüdü, içimize umut oldu, sevinç oldu... Yüreğinize, emeklerinize sağlık!"
~B. B. W.

"Orhan Hoca büyük birikimiyle bu işe çok emek veriyor sağ olsun. Aralarda anlattığı anekdotlar, kültür bağları benim için müthiş keyifli konular."
~Prof. Dr. T. O.

Bir senfoni orkestrası

Senfoninin Başlangıç Hikâyesi

Hiç senfoni konserine gittiniz mi? Peki hiç merak ettiniz mi nedir şu senfoni diye? Konser müziğinin muhtemelen en önde gelen janrının doğumu ve Klasik dönem boyunca gelişimi ve bu yıl 250. yaşını kutladığımız Beethoven’in müziğin geleceğini değiştiren 9. Senfonisine kadar her yönüyle senfoniyi bu kursta bulacak ve bundan sonra senfoni ile ilgili her şeyi çok daha iyi kavrayacak ve anlayacaksınız.

Vırtuoz Besteciler

Virtüöz Besteciler

Günümüzde enflasyon kurbanı olmuş bir kavram: Virtüöz. Çalgıların gelişmeye başladığı Barok dönemden itibaren bu çalgılarda olağanüstü teknik beceriye sahip kişileri tanımladığımız bu kavram özellikle 19. yüzyıldan itibaren başka bir boyut kazanmış. Sadece çalgılarındaki teknik seviyeleri ile değil bu çalgılar için çok sayıda solo eseri de dağara kazandırarak çığır açmış Paganini, Chopin, Liszt, Rahmaninov gibileri ve eserlerini bu kursta bulacaksınız. 

20200522_122623

Kim Korkar Klasik Müzikten!

Müzik dinlemeyen, sevmeyen yoktur. Çünkü müziksiz bir yaşam söz konusu olamaz, ister halk müziği, ister sanat müziği, ister klasik ya da pop. Ama çok az kişi müziğin ne olduğunu ve ögelerini anlar. Tanıdık geldi mi? O zaman bu kursa tam sizin için. Klasik müziğin A'dan Z'ye: Seslerin dünyası, notalar, tonal müzik, akor, armoni, melodi. Herkesin anlayabileceği şekilde bir dille ve soru sormak tabii ki serbest. Okulların takvimlerine paralel olarak yaptığımız bu kurs Eylül ayında tekrar başlayacak. Ama şimdiden kaydınızı yapabilirsiniz! 

Yakında Açılacak Kurslar

Mozart ve Opera

mozart ters

Barok Pop DivOlar

farinelli_filmstill

Erken Romantikler

romanticism

Endüstri ve Müzik

Consolidated TB-32 on the assembly line. The first three aircraft are TB-32-10-CF (S/N 42-108511-513). Although the other serial numbers aren't visible, it's almost a certainty the rest of the aircraft are the remainder of the TB-32 production (block 10 and 15, S/N 42-108511 to 42-108524). (U.S. Air Force photo)

Türkiye’de Müzik Devrimi

1934.06.16 İran Şahı ziyaret 1

Fransız Milliyetçiliği

Wild Poppies Near Argenteuil

Bohemian Rhapsody

prague

20. Yüzyıl Şaheserleri

pines of rome

19. Yüzyılda İtalyan Operası

opera singer 2

Geç Romantik Almanlar

Late Romatic German

Tema ve Çeşitlemeler

theme and variations

Romantik Senfoni

romantic symphony

Rus Müziğinde Milliyetçilik

russian music

Barok mu? O da ne ola ki?

BaroquePicture

Her Şey Nasıl Başladı?!

Psalterion_001
close
Orhan'ı Takip Et